Film Gösteriminde Protokol Vatandaşla Buluştu
Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında bir haftadır devam eden yeşil çam klasiklerine vatandaşlarla beraber izleyen Ürkmezer; ’’Festivalimizin Korumanın Başkenti Safranbolu’muza yakışır bir şekilde tamamlanması için elimizden geleni yapıyoruz’’dedi.

Programa 
Safranbolu Kaymakamı / Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer'in yanı sıra ilçe Jandarma Komutanı Serkan Özden, Belediye Başkan Yardımcıları Erdoğan Şenol, Kemil Temel, Hüseyin Bilicioğlu kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri, yabancı misafirler STK Temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Festival kapsamında Safranbolu’nun önemli değerlerinden biri olan ve festivalin yan teması’’Gazozuna Sinema’’ile bütünleşen bağlar gazozu ikramını gerçekleştiren ; ‘’Bağlar Gazozu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ayen biz 1978 den bu yana üretimini yaptığımız bağlar gazozunu yeni teknolojiyle beraber yeni yerimize taşıdık. Belediyemizin düzenlemiş olduğu festival programı kapsamında yan tema olan ‘’Gazozuna Sinama’’ bizim de seve seve katkı sağlayacağımız bir etkinlik oldu. Eski dönemlerde yazlık sinemalarda reklam filmimiz gösteriliyordu, yeniden o günleri canlandırıyor olmak bizleri çok mutlu etti. Bu vesileyle
Belediyemize ve Festival Komitemize teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Safranbolu Kaymakamı / Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, Safranbolu protokolü, Belediye personeli ve vatandaşlar ile birlikte alt teması " Gazozuna Sinema" olan 18. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında Muallimler Birliğinde düzenlenen açık hava sinemasında Yeşilçam'ın ünlü filmlerinden " Selvi Boylum Al Yazmalım’’ film gösteriminde bir araya geldiler.

Ürkmezer, 18. si’’ Düzenlenen  Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’’ yaklaşık bir haftadır devam etmekte , Muallimler Birliği binasında, tarihin yapı taşlarından olan’’ Selvi Boylum Al Yazmalım’’ film gösterimini  izlemek üzere Kaymakamlık  Belediye ve vatandaşlarımızla bir araya geldik. Türk sinemasısın klasikleşmiş eserleri şehrimizin farklı yerlerinde gösterimleri yapılıyor.  Nostaljik açık hava filmleri Sinema Genel Müdürlüğünün de katkılarıyla  devam edecek dedi.

Ürkmezer, Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali ismine yakışır bir şekilde devam ediyor. Sadece Türkiye’den değil orta Asya’dan Avrupa’ dan belgesel ve fotoğrafçılık alanına ilgi duyan birçok kişiyi ilçemize çekiyor. Bizler de Safranbolu Belediyesi olarak bölgemize katkı yaptığımız için kendimizi mutlu sayıyoruz dedi.

 

BAŞKANDAN MESAJ
ETKİNLİK TAKVİMİ
FESTİVAL TANITIM FİLMİ
SOSYAL MEDYA
ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİ
Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Adres:Çeşme Mah. Şekerci Sok. No:6 Tarihi Belediye Binası Çarşı -Safranbolu/KARABÜK
Telefon Numaramız :(+90) 370 725 52 52 - 725 52 65 | Faks Numaramız : (+90) 370 725 52 66
Web: www.altinsafran.org | E-mail Adresimiz : kulturmudurlugu@hotmail.com