En İyi Restore Edilen Ev Babahan Konakları
Safranbolu'da "kültürel miras ve korumacılık" temasıyla düzenlenen "18. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali" kapsamında en iyi restore edilen eve plaket verildi.

Babasultan Mahallesi'nde 150 yıllık olduğu belirtilen Cengiz Aydın'a ait Babahan Konakları'na verilen "en iyi restore edilen ev" ödülü dolayısıyla tören düzenlendi.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer, törende yaptığı konuşmada, evin restorasyonunda emeği geçenlere teşekkür etti.

Safranbolu evlerinde yaşayanların bu evlerin gelecek kuşaklara taşınmasında büyük bir yeri olduğunu ifade eden Ürkmezer, şunları kaydetti:

"İnsanların içinde beraber yaşadığı tarihi döneme ait olan böyle evlerin gelecek kuşaklara aktarılmasında o evin sahiplerinin çok büyük payı vardır.

Ancak bunu şu anda içinde bulunduğumuz gibi bizzat ömrünü bu işe adamış, el emeği göz nuru bir şekilde Safranbolu'ya memleketimize ve gelecek kuşaklara böyle bir şey kattıkları için aile efradına teşekkür ediyorum. Bugün burada inşallah güzel bir şey yapıyoruz. Diğer restore edilmeyi bekleyen, restore edilen evlere bu çalışma örnek olur. Safranbolu'nun güzel evlerinde gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarılmasını sağlar."

Konuşmanın ardından Ürkmezer ve diğer protokol üyeleri tarafından eve "en iyi restore edilen ev" plaketi çakıldı.

 

BAŞKANDAN MESAJ
ETKİNLİK TAKVİMİ
FESTİVAL TANITIM FİLMİ
SOSYAL MEDYA
ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİ
Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Adres:Çeşme Mah. Şekerci Sok. No:6 Tarihi Belediye Binası Çarşı -Safranbolu/KARABÜK
Telefon Numaramız :(+90) 370 725 52 52 - 725 52 65 | Faks Numaramız : (+90) 370 725 52 66
Web: www.altinsafran.org | E-mail Adresimiz : kulturmudurlugu@hotmail.com